Davet

Yazdır

"15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye"  Uluslararası Sempozyum, 24-26 Mayıs 2017 - Muş

15 Temmuz 2016 tarihi, Türkiye siyasetinde bir dönüm noktası olmuştur. Bu olayın, Batı’yı da Doğu’yu da bir şekilde etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. Söz konusu tarihteki darbe girişiminin; sosyal, siyasal, dinsel, ekonomik vs. yönleriyle sosyal bilimler açısından değerlendirilmesi ve mümkün olduğunca objektif bir şekilde tarihe not düşülmesi özellikle gelecek nesiller açısından son derece önemlidir.

Sempozyumun temel amacı, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin öncesi, anı ve sonrasını akademik bir incelemeye tâbi tutmak, Türkiye’ye yönelik bu girişimin; siyaset, hukuk, kültür ve toplumsal yaşamda neleri değiştirdiğini ele almak, bu tarihi dönüm noktasının yakın gelecekteki etkisini, bu etkinin özelde Türkiye’de ve genelde dünyadaki muhtemel sonuçlarını ve siyasi anlamda hak ettiği yeri doğru anlamaya çalışmaktır.

Beklentimiz 15 Temmuz’un, darbelere direniş örnekliğine ek olarak, taşıdığı anlam ve içeriğin siz değerli akademisyenler ve düşünce adamlarının katılımlarıyla -henüz gün yüzüne çıkmamış boyutlarıyla- incelenmesi, analiz edilmesi ve yorumlanmasıdır.

Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan uluslararası “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye” adlı sempozyumumuza, siz değerli bilim insanlarının destek ve katkılarını bekliyoruz.

Sempozyum Düzenleme Kurulu

 

Wednesday the 22nd. | Home | Free Joomla Templates